Grindinis šildymas yra vienas iš kokybiškiausių sprendimų, lemiančių geresnį orą namuose.
Visuomenės sveikatos specialistų nuomone šildomos grindys geriau veikia žmogaus savijautą ir sveikatą. Tai vienas ekologiškiausių žmogaus aplinkos šildymo būdų. Šildant patalpas radiatoriais, įšilęs oras nuo jų kyla aukštyn, o vėsesnis iš palubės leidžiasi žemyn. Kol apatiniai oro sluoksniai šyla – viršutiniai vėsta, oro judėjimo ciklas kartojasi. Arčiau grindų kojomis juntamas vėsus oras, net skersvėjis, o galva kaista.
Grindinio šildymo sistemos privalumai:
Jei patalpose įrengtas grindinis šildymas, oras juda tik viena kryptimi – iš apačios aukštyn. Kadangi šildomas iškart didelis paviršiaus plotas, oras patalpoje įšyla tolygiai. Ties grindimis oro temperatūra siekia maždaug 22 ºC, o kildamas lubų link oras palaipsniui vėsta. Šilto oro zona visuomet yra apačioje, tad nesusidaro skersvėjis, o tai – didelis privalumas auginantiems mažus vaikus.
Grindinio šildymo būdas rekomenduojamas pirmiausia alergiškiems žmonėms. Kai oras juda mažiau, tuomet ir dulkės ne taip lengvai sklinda po namus. Išplovus grindis, jos labai greitai išdžiūva ir visuomet yra tokios temperatūros, tad nei dulkių erkutės, nei pelėsis neturi sąlygų veistis.
Šildomoms grindims užtenka žemesnės temperatūros nei radiatoriams. Vanduo į radiatorius patenka įkaitintas maždaug iki 55 ºC, o šildomoms grindims įkaitinti užtenka 35 ºC temperatūros vandens.