fbpx

NAMO PROJEKTO PASIRINKIMAS ATSAKINGAS ŽINGSNIS

Turite projektą? Atsineškite jį ir mes pastatysime namą Jūsų išsirinktame sklype. Projekto neturite – išsirinkite vieną iš mūsų per ilgametę darbo patirtį išdirbtų ir funkcionalių projektų, ir džiaukitės naujais namais be rūpesčių.

Šiuo metu „Armaris“ yra parengęs 10 namų projektų variantų, kuriuose pagal savo kriterijus galite pritaikyti stilių ar dizainą. Armario parengti projektai sutaupys ne tik laiko, bet ir išlaidų. Juose pateikiami funkcionalūs ir išbaigti, dažniausiai naudojami statybose, konstrukciniai sprendimai. Šie projektai visiškai parengti statybai. Didžiausias šių projektų privalumas – galima pamatyti jau realizuotus ir taip įsitikinti, ar projektas Jums tinka. Paprastai projektuose galima daryti didesnius ar mažesnius projekto pakeitimus pagal Jūsų poreikius. Kitas svarbus šio projekto pranašumas tas, kad galima greitai pradėti statybas.

Jeigu nerandate tinkamo namo projekto, ieškote didesnio išskirtinumo, originalių sprendimų, tuomet galime statyti namą pagal Jūsų pateiktą individualų namo projektą. Toks namas būtų suprojektuotas pagal Jūsų pageidavimus, kriterijus ir konkretų sklypą. Individualų projektą verta rinktis, jeigu turite labai išskirtinių namo plano, formos ar tūrio pageidavimų, sklypas yra unikalioje vietoje, neįprastos formos.

Namą statote ne metams, todėl Jums turi būti malonu ir patogu jame gyventi. Kad svajonė taptų realybe, svarbu bendradarbiauti su statytoju, išsakyti jam savo lūkesčius bei pageidavimus ir suprasti vienam kitą. Statybos išlaidos dažniausiai skaičiuojamos nuo statomo namo ploto, o namo dydį lemia sklypo plotas bei tam tikri apribojimai dėl esamų arba naujų kaimynų. Taip pat reikėtų įsivertinti gyvenimo stilių bei čia gyvensiančių žmonių skaičių. Kuo aiškiau apsibrėšite savo poreikius dėl namo rūšies, stiliaus, vidaus įrengimo, tuo lengviau bus pasiekti pageidaujamą rezultatą.

KAIP IŠSIRINKTI NAMO IŠPLANAVIMĄ?

Rinkdamiesi projektą, turite tiksliai apsispręsti, kokį norite matyti savo namą, kiekvieną kambarį, namo aplinką. Atidžiau pažvelkite į savo dabartinę ar prieš tai buvusias gyvenamąsias vietas, pagalvokite, kas Jums patiko, o kas ne, ko Jūs norėtumėte naujajame name, kokios aplinkybės paskatino Jus statytis naują būstą. Įtraukite į šį procesą visus, kas gyvens naujajame name. Atminkite, kad namą statotės sau ir savo šeimai. Jums bus lengviau apsispręsti, jei sudarysite savo pagrindinių reikalavimų gyvenamajam būstui sąrašą.

Svetainę ir šeimos kambarį apsprendžia tai, kiek ir kokie žmonės jais naudojasi; kokie tų žmonių pomėgiai. Tačiau egzistuoja taisyklės, kurias projektavimo etape turi įsidėmėti bet kuri šeima. Nuspręskite, koks plotas bus paskirtas pagrindiniam kambariui, kurioje vietoje Jūs norite išdėstyti svetainę, kurioje vietoje bus židinys. Iš anksto apgalvokite kaip bus apstatyti kambariai, kuriose vietose kabos paveikslai; kaip bus išdėstytos kitos interjero detalės.

Virtuvė bei valgomasis ko gero patys sudėtingiausiasi kambariai projektavimo etape. Gerai apmąstykite, kokia turi būti Jūsų virtuvė, jos forma bei dydis. Sudarykite įrengimų, kuriuos Jūs numatę naudoti savo virtuvėje, sąrašą ir pagalvokite, kur juos išdėstysite.

Miegamųjų projektavimas pirmiausia turi būti sąlygojamas jų skaičiaus name, jų dydžio bei išdėtymo. Paprastai miegamieji kambariai name skaičiuojami taip: pagrindinis miegamasis Jums, po atskirą miegamąjį vaikams. Jei dažnai sulaukiate svečių – pagalvokite apie svečių kambarį. Jei dažnai dirbate namuose – gal tai galėtų būti darbo kambarys, lengvai transformuojamas į svečių kambarį?

Vonios kambarių skaičius nėra tiksliai apibrėžtas. Reikia pažymėti tai, kad jo įrengimas yra brangiausiai kainuojantis statybos procesas. Apsispręskite, kuo Jūs naudositės šiame kambaryje: dušu, vonia, bide, kriaukle ir pan.

Garažas dažniausiai neskaitomas namo naudingu plotu, tačiau tai svarbus projekto ir statybos elementas. Turite apsispręsti, ar reikalingas garažas ir kiek mašinų jame laikysite. Pagalvokite ir apie kitas priemones (valtis, priekaba ir pan.), kurių laikymui reikalingas didesnis patalpos aukštis. Taip pat pagalvokite apie erdvę dirbtuvėms bei patalpas instrumentams ir įrengimams.

Armario parengti projektai sutaupys ne tik laiko, bet ir išlaidų. Juose pateikiami funkcionalūs ir išbaigti, dažniausiai naudojami statybose, konstrukciniai sprendimai. Šie projektai visiškai parengti statybai.