Priešgaisrinės saugos sistemos skirtos apsaugoti pastatams nuo gaisro, sumažinti gaisro nuostolius ir, žinoma, padėti išvengti nelaimingų atsitikimų. Statant ir eksploatuojant pastatą, reikalavimai priešgaisrinės saugos sistemoms yra vieni griežčiausių. Šios sistemos montuojamos visame pastate ir kilus gaisrui turi išlikti funkcionalios tam tikrą laiką.
Viena pagrindinių sistemų, instaliuojamų pastatuose yra priešgaisrinė signalizacija. Jos paskirtis – perspėti atsakingą personalą apie gaisro grėsmes, perduoti pavojaus signalą kitiems automatikos elementams apie gaisro židinius, esančius pastate. Priešgaisrinės apsaugos sistemos padeda aptikti dūmus, ugnies židinius. Įvairiais komunikacijos kanalais praneša garso ar šviesos signalais apie gaisro pavojų.
Gyvenamuose namuose paprastai įrengiama konvencinė priešgaisrinės signalizacijos sistema. Įdiegus konvencinę sistemą ir esant pranešimui apie gaisrą, galima matyti kurioje zonoje suveikė daviklis. Tokios sistemos dažniausiai naudojamos nedideliuose pastatuose.
Priešgaisrinę signalizaciją sudaro gaisrinės signalizacijos pultas, gaisriniai detektoriai (dūmų, temperatūros, atviros liepsnos), rankiniai gaisriniai mygtukai, gaisriniai šviesos ir garso signalizatoriai.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM patvirtintose priešgaisrinės signalizacijos taisyklėse nurodoma, kad priešgaisrinės sistemos įrengimas yra privalomas.
Apsaugos signalizacija – tai viena populiariausių turto apsaugos priemonių. Apsaugos signalizacijos paskirtis – pranešti apie neteisėtą asmenų patekimą ar bandymą patekti į saugomą objektą. Fiksuojami durų ar langų atsidarymas, langų dūžiai, judesiai patalpų viduje, po kurio suveikia signalizacijos aliarmas ir apie įvykį nedelsiant pranešama savininkui arba apsaugos tarnyboms. Aliarmo signalai gali būti perduodami radijo ryšiu, telefono linijomis, GSM ryšio kanalais ar internetu.
Patalpų, kuriose laikomi gyvūnai, apsaugai įrengiami specialūs jutikliai, kurie nereaguoja į gyvūnus.