fbpx

Sklypo išsirinkimas

Kad sklypo išsirinkimas netaptų rūpesčiu

Sklypo išsirinkimas vienas svarbiausių etapų ruošiantis statytis namus. Siūlome išsirinkti sklypą strategiškai sau patogioje vietoje. Atsižvelgiant į tai kokio dydžio sklypo Jūs norite, kuriame rajone, ar miesto dalyje. Gal norite gyventi šalia parko ar vandens telkinio?

    • Sklypo vieta

Pagrindinis klausimas, planuojant įsigyti namus yra – kur aš noriu gyventi? Sklypo vieta tiesiogiai siejama su sklypo kaina, todėl labai svarbu įvertinti ne tik savo norus, bet ir finansines galimybes. Jei ketinate sklypą įsigyti užmiestyje svarbu dėmesį atkreipti į keletą dalykų: susisiekimo su miestu galimybes, aplink sklypą esančių asfaltuotų ir neasfaltuotų kelių infrastruktūrą, privažiavimą prie sklypo vasaros ir žiemos sezonais. Taip pat svarbu atstumas iki prekybos centro, vaikų darželio, mokyklos, viešojo transporto stotelės ir kitus Jūsų šeimai reikalingus patogumus bei paslaugas.

    • Pagrindiniai sklypo dokumentai

Tvarkingi sklypo dokumentai – saugumo garantas Jums. Pagrindiniai sklypo dokumentai yra: nuosavybės dokumentas, sklypo planas, topo nuotrauka ir detalusis planas. Visi suformuoti sklypai turi atitinkamą paskirtį, naudojimo apribojimus, servitutus, gali turėti jau parengtus inžinerinius brėžinius.

    • Sklypo gruntas

Svarbu žinoti, ne tik kur yra sklypas, bet ir koks jis. Vienas svarbesnių faktorių renkantis sklypą – sklypo grunto kokybė. Reikia išsiaiškinti kas slepiasi giliau – gal arti yra vandens telkinys, o gal kažkada čia buvo žemėmis užverstos statybinės ar kitos atliekos, ar tai žemiausia viso rajono vieta. Geologiniai tyrimai parodys tikslią grunto kokybę. Priklausomai nuo sklypo dydžio geologinį tyrimą pravartu atlikti keliose vietose. Gavus tyrimo rezultatus drąsiai galima pradėti statyti namo pamatus.

    • Sklypo inžineriniai tinklai

Sklypo kokybės ir kainos rodiklis – įvadai. Kur kas paprasčiau yra įsigyti sklypą kuriame jau yra vandentiekio, kanalizacijos, elektros, dujų įvadai. Jei inžinerinių tinklų nėra, reiktų pasidomėti kada planuojamas inžinerinių tinklų atvedimas. Dar vienas rajonuose esančių sklypų niuansas – drenažai. Itin svarbus ir naudingas dalykas – tačiau atkreipkite dėmesį ar drenažo linijos apsaugos zona nesikerta su jūsų planuojamo namo statybos vieta.

    • Sklypo orientacija

Gyvenant nuosavame name pasitikti rytą su tekančia saule, o vakarą palydėti jaukiu saulėlydžiu daug paprasčiau. Visi Armario statomi namai orientuojami pagal pasaulio kryptis. Dažniausias ir laiko patikrintas pasirinkimas: garažas, sandėliukas, pagalbinės patalpos – šiaurinėje pusėje; svetainė – pietinėje pusėje; miegamieji – rytinėje ar vakarinėje pusėje. Toks patalpų išdėstymas yra ne tik techniškai patogus šviesos ir šilumos atveju, bet ir puikiai atitinka žmogaus fiziologiją. Todėl kitas svarbus – privatumo klausimas. Vieniems norisi privatumo ir atstumo, kitiems glaudžios kaimynystės. Šis žingsnis yra itin svarbus, nes namo įsigijimas yra ilgalaikė investicija.

sklypo issirinkimas