fbpx

Terasa – užteks vietos visiems!

Terasos naudą namui galima įvertinti net ir objektyviai, mat ši pakelia namo vertę. Todėl klausimo ar geriau namas su terasa ar be jos net nekelsime. Kadangi namas paprastai ilgalaikė investicija, o ryte gerti kavą ar vakare pasėdėti su draugais ir šeima lauke vienas iš pagrindinių nuosavo namo privalumų. Kalbant apie lauko terasų įrengimą, klinkerio ir akmens masės plytelės yra populiariausias pasirinkimas. Jų galima rinktis įvairiausių spalvų, dydžių ir formų. Dabar populiaru rinktis medžio imitacijos bei loftinius variantus – cemento spalvos imitacijas, didelius plytelių formatus, kurie sukuria didelės erdvės jausmą.

Plytelės terasai skirstomos į natūralaus akmens, akmens masės, klinkerio ir keramines. Tiesa, paskutiniosios trys rūšys techniškai gali būti vadinamos keraminėmis, tačiau toks skirstymas rinkoje pasirinktas norint atskirti vienas nuo kitų. Keraminėmis šiame kontekste vadinamos glazūruotos apdailinės plytelės.

  • Terasa iš klinkerio trinkelių. Klinkeris pasižymi mažu įgeriamumu, išsiskiriančia išvaizda, atsparumu šalčiui, tiesa, ir aukštesne kaina.
  • Akmens masės plytelės. Tai bene geriausias tradicinių plytelių variantas įvertinus ilgaamžiškumą, kainą ir išvaizdą.
  • Natūralaus akmens. Puikiai atrodo, yra atsparios, tinka laukui, tačiau brangiai kainuoja, todėl dažnai pasirenkami kiti variantai.
  • Keraminės plytelės. Plati spalvinė ir raštų gama, tačiau išvaizdos privalumus nusveria atsparumo trūkumas – šios rūšies plytelės nėra itin atsparios šalčiui, taip pat gerai įgeria vandenį.

Plytelių terasa gali būti pati geriausia kiemo vieta, kurią įrengėte gyvenime, tačiau tik su viena sąlyga – jos įrengimas turi būti nepriekaištingas. Gerai įrengta terasa nekelia jokių problem ir nereikalauja didelių investicijų priežiūrai.

 

Terasos surenkamos iš blokelių. Ilgaamžis sprendimas, kuris nesusidėvi ir nereikalauja investicijų ateityje.